0

Jak dbać o zabawki z włóczki


Dziergane maskotki należy traktować ze szczególną uwagą, choć jednocześnie nie powinno to przeszkadzać dzieciom w zabawie. Pranie czy reperowanie zabawki to naturalna kolej rzeczy. Przytulanka ma być w końcu przyjacielem na wiele lat..

Pranie:

Jak każda rzecz maskotka podczas zabawy może się zabrudzić. Należy pamiętać, że zabawki zrobione z włóczki wymagają odrobiny delikatności. Zbyt intensywne pocieranie włóczki może doprowadzić do jej zmechacenia. Jeśli zabawka jest lekko zabrudzona, plamy można przetrzeć wilgotną, dobrze wyciśniętą szmatką (ja używam również chusteczek do pielęgnacji dzieci) zamoczoną w letniej wodzie z dodatkiem łagodnego środka piorącego (można użyć płynu do prania wełny). Po usunięciu zabrudzenia czyszczone miejsce należy jeszcze raz przetrzeć czystą wilgotną szmatką i odłożyć przytulankę do wyschnięcia. Włosy można myć w letniej wodzie z dodatkiem płynu do prania wełny (należy uważać na temperaturę wody oraz nie pocierać zbyt mocno, gdyż wełniane włosy mogą przetrzeć się lub sfilcować).

Jeśli zabawka jest bardzo brudna, należy wyprać ją całą. Maskotkę można prać w pralce korzystając z programu do prania wełny. Wcześniej należy włożyć ją do bawełnianego woreczka. Po praniu przytulankę powinno się ułożyć do wyschnięcia np. na ręczniku, nadając jej pierwotny kształt. Wysychanie może trwać nawet do dwóch dni. Nie należy suszyć jej w sztuczny sposób – na kaloryferze czy w suszarce!!!

Naprawa:

Dziurki oraz oczka powinny być jak najszybciej zaszyte, ponieważ będą robić się coraz większe. Używając igły i nitki należy złapać brzegi dziury/oczka i zaszyć.

 

Scroll Up

Copyright 2016 Usługi informatyczne Warszawa