Kalendarze adwentowe

Kalendarze adwentowe

Minął pierwszy listopada i powoli nadchodzi czas przygotowań do świąt. W telewizji pierwsze świąteczne reklamy. W sklepach półki zapełnione zabawkami i pomysłami na prezent. Moje dzieci na szczęście zaczynają myśleć o świętach i prezentach dopiero w grudniu.

Tradycją stało się już, że pierwszego grudnia pojawia się w naszym domu kalendarz adwentowy i zaczynamy odliczanie. Mój pierwszy kalendarz adwentowy, dla Bartka wyhaftowałam gdy był jeszcze bardzo mały. Potem pojawił się kolejny dla Heleny. Uwielbiam czas adwentu. Szczególnie ranki, kiedy dzieci jeszcze bose biegną do swojego kalendarza i wyciągają z niego słodycze. Codziennie obchodzą święto bo każdy cukierek sprawia im ogromną radość.  Mój syn jest już nastolatkiem a to sprawia, że czekam kiedy nadejdzie ten wiek, kiedy to “cukierkowe” oczekiwanie na święta przestanie go już bawić. Na szczęście jest jeszcze Helena i przed nią ładnych parę lat na radosne obchodzenie adwentu.

W tym roku moje kalendarze zrobiłam szydełkiem wykorzystując pojemniczki po jajkach z niespodzianką. Ponieważ wydzierganie ubranka na taki pojemniczek okazało się dość pracochłonne zrobiłam tylko dwa kalendarze.

Kalendarze adwentowe są do kupienia w moim sklepie.

Serdecznie zapraszam.

 

Scroll Up