Warsztaty rękodzieła,  Zabawy z dzieckiem

Torby do przedszkola

Co robicie ze skrawkami materiałów, które zostają po szyciu? Nic? A może je wyrzucacie? Spójrzcie co można z nich zrobić.

Podczas zajęć z dziećmi oswajam je z igłą i nitką. Oj, nie powiem by to lubiły ale na koniec zawsze są szczęśliwe. Jak zachęcić je do szycia? Musi to być coś niedużego i nietrudnego. Kombinowałam aż, wymyśliłam podkładki pod kubeczki w formie liści. Zadaniem dzieci było wyhaftowanie im żyłek.

Wyszło świetnie jak na dzieci 5 – 6 – letnie. W nagrodę podczas kolejnych zajęć zostały projektantami toreb na swoje przedszkolne skarby. Przygotowałam grafiki, pastele oraz ścinki materiałów.

Uszyłam torby z resztek bawełny. Dałam dzieciom możliwość stworzenia dekoracji z kawałków materiałów, które połączymy klejem do tkanin. Wybrały jednak wersję prostszą 🙂 W ruch poszły grafiki i ich transfer za pomocą olejku cytrynowego i łyżeczki. Na koniec kolorowanie pastelami.

Należy pamiętać aby po skończeniu rysowania przeprasować pracę żelazkiem aby utrwalić toner z grafiki oraz pastele.

Kiedy wróciłam po zajęciach do domu wpadłam na jeszcze jeden pomysł. Być może banalny i już znany ale co tam. Pomyślałam, że zamiast wydawać pieniądze na ozdobne torebki papierowe, foliowe itp, mogę pakować swoje zabawki w uszyte ze skrawków torebki. Taka torebka to świetny pomysł na recykling tkanin oraz oszczędność papieru i plastiku w naszym środowisku.

Scroll Up