Warsztaty rękodzieła dla dzieci

Rękodzieło (po angielsku „handmade”) mówi nam, że stworzono coś w sposób nieprzemysłowy, czyli bez użycia maszyn. Produkty handmade tworzone są ręcznie. Jest wiele metod, dzięki którym powstają piękne i niepowtarzalne rzeczy. Jest to między innymi hafciarstwo, szycie, szydełkowanie, robótki na drutach,  scrapbooking, decoupage, ceramika. Technik rękodzieła jest o wiele więcej. W tej pięknej pasji, każdy może znaleźć swoją metodę.

Przedmioty zrobione własnoręcznie cieszą podwójnie. Są wyjątkowe bo zrobione z sercem. Kiedyś sztuka rękodzieła przekazywana była z pokolenia na pokolenie. Wymagały tego panujące kiedyś warunki, w czasach, kiedy nie było jeszcze maszyn. Dziś, w dobie konsumpcjonizmu rękodzieło to już nie konieczność a tylko hobby. Na szczęście przedmioty zrobione ręcznie cieszą się coraz większą popularnością a osób, które interesują się rękodziełem przybywa. Stąd pomysł na warsztaty rękodzieła dla dzieci. Zajęcia mają na celu pokazanie najmłodszym jak fantastyczne może być rękodzieło. Otworzenie im furtki do znalezienia swojego hobby. Pasji, dzięki której będą mogły wyrazić siebie. Wykazać się kreatywnością oraz samodzielnością w projektowaniu pięknych rzeczy. Pokazanie, że przedmiot wykonany własnoręcznie dla siebie lub kogoś bliskiego będzie cenniejszy niż najdroższa rzecz w sklepie.

RĘKODZIEŁO DLA DZIECI TO ZABAWA Z WYOBRAŹNIĄ

Warsztaty rękodzieła dla dzieci, bawiąc – uczą. Uczą kreatywności, samodzielności oraz wiary we własne możliwości. To forma zabawy, która uczy cierpliwości i czerpania radości z własnej pracy oraz doprowadza do perfekcji zdolności manualne.

Podczas zajęć dzieci poznają różne techniki dekoracji. Przy okazji świetnej zabawy nauczą się robić biżuterię, dekorować przedmioty codziennego użytku, malować na tkaninie, robić maskotki ze skarpetek, zakładki do książek oraz operować igłą i nitką przyszywając guziki, szyjąc okładki na zeszyty, dekoracje z filcu. Będą wykorzystywać rzeczy nowe i używane. Te ostatnie będą przerabiać nadając im drugie życie. Stworzą dekoracje świąteczne oraz prezenty na specjalne okazje dla rodziny i przyjaciół.

Pierwsze warsztaty rozpoczęłam w Niepublicznym Przedszkolu Domek Elfów w Piasecznie. Pomimo pierwszych obaw warsztaty okazały się sporym sukcesem. Dzieci bardzo lubią zajęcia i czynnie w nich uczestniczą.

Jesteś zainteresowany tego typu zajęciami w Twojej szkole lub przedszkolu? Daj mi znać….

REGULAMIN WARSZTATÓW

ZAPRASZAM DO WSPÓŁPRACY SZKOŁY, PRZEDSZKOLA ORAZ MIEJSCA PRZYJAZNE DZIECIOM, KTÓRE PRAGNĄ UROZMAICIĆ OFERTĘ ZAJĘĆ DODATKOWYCH O

WARSZTATY RĘKODZIEŁA DLA DZIECI

Scroll Up